Spisak nosioca priznanja

SPISAK NOSILACA NACIONALNIH PRIZNANJA

OD 2006. DO 2010. GODINE

KOŠARKA

1

Dražen Dalipagić

OI

zlato

Moskva 1980

2

Ratko Radovanović

OI

zlato

Moskva 1980

3

Zoran Slavnić

OI

zlato

Moskva 1980

4

Dragan Kićanović

OI

zlato

Moskva 1980

5

Ranko Žeravica – trener

OI

zlato

Moskva 1980

6

Žarko Varajić

OI

srebro

Montreal 1976

7

Dragutin Čermak

OI

srebro

Meksiko 1968

8

Dragoslav Ražnatović

OI

srebro

Meksiko 1968

9

Vladimir Cvetković

OI

srebro

Meksiko 1968

10

Želimir Obradović

OI

srebro

Seul 1988

11

Eleonora Đoković-Vild

OI

srebro

Seul 1988

12

Bojana Brnad

OI

srebro

Seul 1988

13

Anđelija Arbutina –Šarenac

OI

srebro

Seul 1988

14

Saša Obradović

OI

srebro

Atlanta 1996

15

Milenko Topić

OI

srebro

Atlanta 1996

16

Aleksandar Đorđević

OI

srebro

Atlanta 1996

17

Zoran Savić

OI

srebro

Atlanta 1996

18

Predrag Danilović

OI

srebro

Atlanta 1996

19

Žarko Paspalj

OI

srebro

Atlanta 1996

20

Branko Vukićević

OI

bronza

Los Anđeles 1984

21

Nebojša Zorkić

OI

bronza

Los Anđeles 1984

22

Vesna Despotović

OI

bronza

Moskva 1980

23

Biljana Majstorović

OI

bronza

Moskva 1980

24

Sofija Ljuštanović

OI

bronza

Moskva 1980

25

Zorica Đurković

OI

bronza

Moskva 1980

26

Marija Tonković-Pavićević

OI

bronza

Moskva 1980

27

Jelica Komnenović

OI

bronza

Moskva 1980

28

Jasmina Perazić

OI

bronza

Moskva 1980

29

Vukica Mitić-Pljakić

OI

bronza

Moskva 1980

30

Vera Đurašković

OI

bronza

Moskva 1980

31

Radisav Ćurčić

SP

zlato

Buenos Aires 1990

32

Dragan Kapičić

SP

zlato

Ljubljana 1970

33

Zoran Jovanović

SP

zlato

Buenos Aires 1990

34

Ljubodrag Simonović

SP

zlato

Ljubljana 1970

35

Danijela Ilić

SP

srebro

Kuala Lumpur 1990

36

Slobodan Gordić

SP

srebro

Rio de Ženeiro 1963

37

Žarko Knežević

SP

srebro

San Huan 1974

38

Nemanja Đurić

SP

srebro

Rio de Žaneiro 1963

39

Mihailo Vuković – trener

SP

srebro

Kuala Lumpur 1990

40

Avdija Zufer

SP

bronza

Kali 1982

41

Boban Petrović

SP

bronza

Kali 1982

42

Zoran Sretenović

EP

zlato

Atina 1995

43

Zoran Radović

EP

zlato

Zagreb 1989

44

Dragi Ivković

EP

zlato

Barselona 1973

45

Dragiša Vučinić

EP

srebro

Esen 1971

46

Milica Tojagić

EP

srebro

Mesina 1968

47

Slavojka Taušan

EP

srebro

Mesina 1968

48

Marija Demšar

EP

srebro

Mesina 1968

49

Branka Milatović

EP

srebro

Poznanj 1978

50

Ljiljana Stanojević – Marković

EP

srebro

Poznanj 1978

51

Jelica Kalenić – Arsić

EP

srebro

Mesina 1968

52

Spomenka Lazarević

EP

srebro

Mesina 1968

53

Radovan Radović

EP

srebro

Beograd 1961

54

Drinka Marjanović

EP

srebro

Poznanj 1978

55

Zagorka Čupahin

EP

srebro

Kadiz 1987

56

Olivera Dragićević

EP

srebro

Kadiz 1987

57

Stana Mezei

EP

srebro

Mesina 1968

58

Zoran Kovačić – trener

EP

srebro

Tel Aviv 1991

59

Borivoj Cenić – trener

EP

srebro

Mesina 1968

60

Vladislav Lučić – trener

EP

srebro

Kadiz 1987

61

Mirjana Maksimović

EP

bronza

Roterdam 1970

62

Snežana Mijalković

EP

bronza

Roterdam 1970

63

Anka Višekruna

EP

bronza

Roterdam 1970

64

Iren Molnar

EP

bronza

Roterdam 1970

65

Natalija Bacanović

EP

bronza

Banja Luka 1980

66

Nikola Lončar

OI

srebro

Atlanta 1996

67

Željko Rebrača

OI

srebro

Atlanta 1996

68

Vlade Divac

OI

srebro

Atlanta 1996

69

Miroslav Berić

OI

srebro

Atlanta 1996

70

Zoran Marojević

OI

srebro

Meksiko 1968

71

Dejan Koturović

SP

zlato

Indijanapolis 2002

72

Nina Bjedov

SP

srebro

Kuala Lumpur 1990

73

Miroslav Radošević

EP

zlato

Barselona 1997

74

Ana Pataki

EP

bronza

Roterdam 1970

75

Svetislav Pešić – trener

SP

zlato

Indijanapolis 2002

76

Dušan Ivković – trener

OI

srebro

Seul 1988

77

Dejan Tomašević

OI

srebro

Atlanta 1996

78

Dejan Bodiroga

OI

srebro

Atlanta 1996

79

Dragan Tarlać

EP

zlato

Turska 2001

80

Goran Grbović

EP

bronza

Atina 1987

81

Olga Đoković

EP

srebro

Mesina 1968

82

Dragan Lukovski

SP

zlato

Indijanapolis 2002

FUDBAL

1

Velimir Sombolac

OI

zlato

Rim 1960

2

Milan Galić

OI

zlato

Rim 1960

3

Bora Kostić

OI

zlato

Rim 1960

4

Fahrudin Jusufi

OI

zlato

Rim 1960

5

Dušan Maravić

OI

zlato

Rim 1960

6

Aleksandar Kozlina

OI

zlato

Rim 1960

7

Milutin Šoškić

OI

zlato

Rim 1960

8

Petar Radenković

OI

srebro

Melburn 1956

9

Dragoslav Šekularac

OI

srebro

Melburn 1956

10

Dobroslav Krstić

OI

srebro

Melburn 1956

11

Vujadin Boškov

OI

srebro

Helsinki 1952

12

Todor Veselinović

OI

srebro

Melburn 1956

13

Vladimir Popović

OI

srebro

Melburn 1956

14

Dragan Stojković

OI

bronza

Los Anđeles 1984

15

Jovica Nikolić

OI

bronza

Los Anđeles 1984

16

Vlado Čapljić

OI

bronza

Los Anđeles 1984

17

Mitar Mrkela

OI

bronza

Los Anđeles 1984

18

Borislav Cvetković

OI

bronza

Los Anđeles 1984

19

Ivan Brzić

EP

srebro

Italija 1968

20

Ratomir Dujković

EP

srebro

Italija 1968

21

Jovan Aćimović

EP

srebro

Italija 1968

22

Dragan Džajić

EP

srebro

Italija 1968

23

Dobrivoje Trivić

EP

srebro

Italija 1968

24

Ilija Petković

EP

srebro

Italija 1968

25

Blagoje Paunović

EP

srebro

Italija 1968

26

Ilija Pantelić

EP

srebro

Italija 1968

27

Silvester Takač

OI

zlato

Rim 1960

28

Branko Miljuš

OI

bronza

Los Anđeles 1984

29

Žarko Nikolić

EP

srebro

Francuska 1960

30

Ljubomir Mihajlović

EP

srebro

Italija 1968

31

Ivan Toplak – trener

OI

bronza

Los Anđeles 1984

STRELJAŠTVO

1

Goran Maksimović

OI

zlato

Seul 1988

2

Jasna Šekarić

OI

zlato

Seul 1988

3

Janoš Juhas – trener

OI

zlato

Atlanta 1996

4

Branislav Lončar – trener

OI

zlato

Seul 1988

5

Mirjana Jovović

svetski rekord

Suhl 1971

6

Srećko Pejović

svetski rekord

Minhen 1987

7

Desanka Pešut

svetski rekord

Feniks 1970

8

Magdalena Herold

svetski rekord

Feniks 1970

9

Vladimir Grozdanović

svetski rekord

Bukurešt 1965

10

Vladimir Jevtić – trener

svetski rekord

Nefels 1996

11

Aleksandar Pauković – trener

svetski rekord

Minhen 1991

12

Aranka Binder

OI

bronza

Barselona 1992

13

Miodrag Živanović

SP

srebro

Moskva 1958

14

Valerija Sabadka

SP

srebro

Tun 1974

15

Dušan Epifanić

SP

bronza

Feniks 1970

16

Maja Stepanović

EP

zlato

Budimpešta 1992

17

Nemanja Mirosavljev

EP

zlato

Bolonja 1991

18

Olivera Smiljanić

EP

srebro

Bukurešt 1983

19

Milun Milanović

EP

srebro

Plzen 1969

20

Lidija Mihajlović

EP

srebro

Strazbur 1994

21

Olga Jovanović

EP

srebro

Versaj 1969

22

Zoran Stojiljković – trener

SP

srebro

Zagreb 2006

23

Zoran Simović

EP

bronza

Kopenhagen 1978

24

Blagoje Marinković

EP

bronza

Podgorica 1981

25

Mitja Grgić – trener

EP

bronza

Beograd 2005

26

Sreten Nešković – trener

EP

bronza

Beograd 2005

27

Stevan Pletikosić svetski rekord Minhen 1991

28

Miriban Maksimović – trener

EP

bronza

Vintertur 2008

29

Aleksandra Ivošev

OI

zlato

Atlanta 1996

VATERPOLO

1

Đorđe Perišić

OI

zlato

Meksiko 1968

2

Zoran Petrović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

3

Igor Gočanin

OI

zlato

Seul 1988

4

Goran Rađenović

OI

zlato

Seul 1988

5

Uroš Marović

OI

zlato

Meksiko 1968

6

Milorad Krivokapić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

7

Aleksandar Šoštar

OI

zlato

Seul 1988

8

Dragan Andrić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

9

Igor Milanović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

10

Dejan Dabović

OI

zlato

Meksiko 1968

11

Dragoslav Šiljak

OI

srebro

Helsinki 1952

12

Božidar Vuksanović

OI

srebro

Melburn 1956

13

Predrag Manojlović

OI

srebro

Moskva 1980

14

Viktor Jelenić

OI

srebro

Atina 2004

15

Nenad Manojlović – trener

OI

srebro

Atina 2004

16

Predrag Zimonjić

OI

bronza

Sidnej 2000

17

Anto Vasović

SP

zlato

Pert 1991

18

Dušan Popović

SP

zlato

Pert 1991

19

Vaso Subotić

SP

zlato

Pert 1991

20

Nikola Stamenić – trener

SP

zlato

Pert 1991

21

Dragan Jovanović

SP

bronza

Pert 1998

22

Predrag Vraneš

SP

bronza

Berlin 1978

23

Siniša Belamarić

SP

bronza

Beograd 1973

24

Nikola Ribić

EP

zlato

Atina 1991

25

Milan Tadić

EP

zlato

Atina 1991

26

Dejan Udovičić – trener

EP

zlato

Beograd 2006

27

Đorđe Popović

EP

srebro

Jenčeping 1977

28

Boris Čukvas

EP

srebro

Budimpešta 1958

29

Vladimir Vujasinović

OI

srebro

Atina 2004

30

Petar Trbojević

OI

srebro

Atina 2004

31

Jugoslav Vasović

OI

bronza

Sidnej 2000

32

Nikola Kuljača

OI

srebro

Atina 2004

33

Dejan Savić

OI

srebro

Atina 2004

KAJAK

1

Mirko Nišović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

2

Slobodan Đenadić – trener

SP

zlato

Segedin 2006

3

Velimir Aleksić – trener

SP

zlato

Beograd 1982

4

Ferenc Hampamer – trener

OI

zlato

Los Anđeles 1984

5

Ognjen Filipović

SP

zlato

Segedin 2006

6

Janoš Panda – trener

SP

bronza

Duizburg 2007

7

Aleksandar Petrović – trener

EP

srebro

Italija 2007

RVANJE

1

Branislav Simić

OI

zlato

Tokio 1964

2

Momir Petković

OI

zlato

Montreal 1976

3

Ivan Frgić

OI

srebro

Montreal 1976

4

Branko Martinović

OI

srebro

Rim 1960

5

Stevan Horvat

OI

srebro

Meksiko 1968

6

Milovan Nenadić – trener

OI

srebro

Los Anđeles 1984

7

Jožef Tertelji

OI

bronza

Los Anđeles 1984

8

Sreten Damjanović

SP

zlato

Sofija 1971

9

Sabo Paloc Nandor

SP

srebro

Klermonferan 1987

10

Momir Kecman

SP

srebro

Sofija 1971

11

Željko Trajković

SP

bronza

Ostia 1990

12

Goran Kasum

SP

bronza

Ostia 1990

13

Karolj Kasap

SP

bronza

Oslo 1981

14

Boško Marinko

EP

zlato

Modena 1969

15

Senad Rizvanović

EP

zlato

Očli 1989

16

Prvoslav Ilić

EP

srebro

Varna 1982

17

Aleksandar Jovančević

EP

bronza

Kočvola 1997

18

Pajo Ivošević – trener

SP

bronza

Azerbejdžan 2007

19

Karlo Čović

EP

srebro

Modena 1969

RUKOMET

1

Milan Kalina

OI

zlato

Los Anđeles 1984

2

Petar Fajfrić

OI

zlato

Minhen 1972

3

Zoran Živković

OI

zlato

Minhen 1972

4

Milan Lazarević

OI

zlato

Minhen 1972

5

Branislav Pokrajac

OI

zlato

Minhen 1972

6

Mile Isaković

OI

zlato

Los Anđeles 1984

7

Jovan Elezović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

8

Zdravko Rađenović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

9

Branko Štrbac

OI

zlato

Los Anđeles 1984

10

Slobodan Kuzmanoski

OI

zlato

Los Anđeles 1984

11

Momir Rnić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

12

Svetlana Obućina

OI

zlato

Los Anđeles 1984

13

Mirjana Vermezović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

14

Svetlana Kitić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

15

Slavica Đukić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

16

Emilija Šiljević

OI

zlato

Los Anđeles 1984

17

Ljubinka Janković

OI

zlato

Los Anđeles 1984

18

Dragica Đurić

OI

zlato

Los Anđeles 1984

19

Dragan Mladenović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

20

Veselin Vuković

OI

zlato

Los Anđeles 1984

21

Veselin Vujović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

22

Zlatan Arnautović

OI

zlato

Los Anđeles 1984

23

Radmila Berar

OI

srebro

Moskva 1980

24

Slavica Tomićević

OI

srebro

Moskva 1980

25

Veselinka Petrović

OI

srebro

Moskva 1980

26

Zorica Krčmar

OI

srebro

Moskva 1980

27

Rada Cvetković

OI

srebro

Moskva 1980

28

Jožef Holpert

SP

zlato

Švajcarska 1986

29

Jovica Cvetković

SP

zlato

Švajcarska 1986

30

Mirjana Čikoš

SP

zlato

Jugoslavija 1973

31

Nadežda Stanojević

SP

zlato

Jugoslavija 1973

32

Milenka Sladić

SP

zlato

Jugoslavija 1973

33

Časlav Grubić

SP

zlato

Švajcarska 1986

34

Jadranka Veljković

SP

zlato

Jugoslavija 1973

35

Radmila Todorović

SP

zlato

Jugoslavija 1973

36

Ivanka Vladanović

SP

zlato

Jugoslavija 1973

37

Zlatko Portner

SP

zlato

Švajcarska 1986

38

Petrit Fejzula

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1982

39

Radivoj Krivokapić

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1982

40

Ružica Miladinović

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1965

41

Stana Vuković

SP

srebro

Južna Koreja 1990

42

Ljiljana Marković

SP

srebro

Južna Koreja 1990

43

Dragana Belojević

SP

srebro

Južna Koreja 1990

44

Neda Jovanović

SP

srebro

Holandija 1971

45

Marija Drenovac

SP

srebro

Holandija 1971

46

Branka Jovanović

SP

srebro

Južna Koreja 1990

47

Stanica Raičković

SP

srebro

Južna Koreja 1990

48

Ratka Vujović

SP

srebro

Holandija 1971

49

Mira Jasić

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1965

50

Vesna Tomajek

SP

srebro

Južna Koreja 1990

51

Milica Đorđević

SP

srebro

Holandija 1971

52

Zagorka Milatović

SP

srebro

Južna Koreja 1990

53

Leposava Spasić

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1965

54

Radmila Marković

SP

srebro

Zapadna Nemačka 1965

55

Milorad Milatović – trener

SP

srebro

Južna Koreja 1990

56

Slavka Smiljanić

SP

bronza

Mađarska 1982

57

Zita Galic

SP

bronza

Mađarska 1982

58

Zoran Đorđić

SP

bronza

Egipat 1999

59

Dragan Škrbić

SP

bronza

Egipat 1999

60

Vladan Matić

SP

bronza

Egipat 1999

61

Olivera Kecman

SP

bronza

Italija 2001

62

Jelena Genčić

SP

bronza

Jugoslavija 1957

63

Biljana Balać

SP

bronza

Italija 2001

64

Milan Krstić

SP

bronza

Francuska 1970

65

Erika Simić

SP

bronza

Jugoslavija 1957

66

Zlata Paplacko

SP

bronza

Italija 2001

67

Magdalena Hegediš

SP

bronza

Jugoslavija 1957

68

Dejan Perić

SP

bronza

Egipat 1999

69

Bogosav Perić

SP

bronza

Istočna Nemačka 1974

70

Ana Gojnić

SP

bronza

Jugoslavija 1957

71

Ljiljana Knežević

SP

bronza

Italija 2001

72

Sandra Kolaković

SP

bronza

Italija 2001

73

Nedeljko Jovanović

SP

bronza

Egipat 1999

74

Dušan Popmihajlov – trener

SP

bronza

Mađarska 1982

75

Dunja Kostić

SP

zlato

Jugoslavija 1973

76

Žikica Milosavljević

SP

bronza

Francuska 2001

77

Nenad Maksić

SP

bronza

Francuska 2001

78

Rastko Stefanović

SP

bronza

Egipat 1999

79

Radisav Pavićević

SP

bronza

Istočna Nemačka 1974

80

Nenad Peruničić

SP

bronza

Egipat 1999

81

Igor Butulija

EP

bronza

Španija 1996

82

Jovan Kovačević

EP

bronza

Španija 1996

83

Predrag Peruničić

EP

bronza

Španija 1996

84

Aleksandar Knežević

EP

bronza

Španija 1996

85

Dragan Momić

EP

bronza

Španija 1996

86

Aleksandar Blagojević

EP

bronza

Španija 1996

87

Nenad Puljezević

SP

bronza

Francuska 2001

88

Tatjana Medved

SP

bronza

Italija 2001

89

Snežana Damjanac

SP

bronza

Italija 2001

90

Branko Kokir

SP

bronza

Francuska 2001

91

Vesna Moynihan Radović

OI

srebro

Moskva 1980

BOKS

1

Slobodan Kačar

OI

zlato

Moskva 1980

2

Tadija Kačar

OI

srebro

Montreal 1976

3

Zvonimir Vujin

OI

bronza

Meksiko 1968

4

Mirko Puzović

OI

bronza

Los Anđeles 1984

5

Slobodan Lazić – trener

OI

zlato

Los Anđeles 1984

6

Fazlija Šaćirović

SP

srebro

Beograd 1978

7

Dragomir Vujković

SP

srebro

Beograd 1978

8

Bratislav Ristić

SP

srebro

Beograd 1978

9

Milivoje Labudović

SP

bronza

Minhen 1982

10

Vukašin Dobrašinović

SP

bronza

Moskva 1989

11

Miroslav Popović – trener

OI

bronza

Seul 1988

12

Ljubiša Simić

EP

zlato

Budimpešta 1985

13

Dragan Konovalov

EP

srebro

Budimpešta 1985

14

Sreten Mirković

EP

srebro

Keln 1979

15

Stjepan Golić – trener

EP

srebro

Madrid 1971

16

Zoran Jovanović

EP

srebro

Beograd 1973

17

Đorđe Petronijević

EP

bronza

Torino 1987

18

Dragan Živadinović

EP

bronza

Torino 1987

19

Dragan Vasiljević

EP

bronza

Budimpešta 1985

20

Stevan Redli

EP

bronza

Oslo 1951

21

Mujo Bajrović

EP

bronza

Atina 1989

22

Slaviša Popović

SP

bronza

Berlin 1995

23

Dragoslav Jakovljević

EP

srebro

Prag 1957

24

Živorad Jelisijević

EP

bronza

Beograd 1973

25

Branko Dimić

SP

bronza

Berlin 1995

26

Rajko Milić

SP

bronza

Havana 1974

27

Milivoje Bašić

SP

bronza

Bankok 2003

28

Memet Bugujevci

SP

srebro

Beograd 1978

29

Nesret Redžepi

EP

bronza

Varna 1983

30

Slavoljub Sorgić – trener

SP

srebro

Beograd 1978

31

Stevan Pašćan – trener

EP

bronza

Tampere 2000

ODBOJKA

1

Slobodan Kovač

OI

zlato

Sidnej 2000

2

Vladimir Batez

OI

zlato

Sidnej 2000

3

Vladimir Grbić

OI

zlato

Sidnej 2000

4

Zoran Gajić – trener

OI

zlato

Sidnej 2000

5

Dejan Brđović

OI

bronza

Atlanta 1996

6

Rajko Jokanović

OI

bronza

Atlanta 1996

7

Željko Tanasković

OI

bronza

Atlanta 1996

8

Đorđe Đurić

OI

bronza

Atlanta 1996

9

Lazar Grozdanović – trener

OI

bronza

Atlanta 1996

10

Zoran Terzić – trener

SP

bronza

Osaka 2006

11

Zdravko Kuljić

EP

bronza

Pariz 1979

12

Slobodan Lozančić

EP

bronza

Beograd 1975

13

Laslo Lukač

EP

bronza

Beograd 1975

14

Nikola Matijašević

EP

bronza

Beograd 1975

15

Miodrag Mitić

EP

bronza

Pariz 1979

16

Ljubomir Travica

EP

bronza

Beograd 1975

17

Vladimir Trifunović

EP

bronza

Pariz 1979

18

Danica Glumac

EP

bronza

Pariz 1951

19

Štefanija Milošev

EP

bronza

Pariz 1951

20

Branka Jaramazović

EP

bronza

Pariz 1951

21

Živojin Vračarić

EP

bronza

Beograd 1975

22

Goran Srbinovski

EP

bronza

Pariz 1979

23

Dragan Nišić

EP

bronza

Pariz 1979

24

Đula Mešter

OI

zlato

Sidnej 2000

25

Aleksandar Boričić

EP

bronza

Beograd 1975

26

Miodrag Gvozdenović

EP

bronza

Beograd 1975

27

Vasa Mijić

OI

zlato

Sidnej 2000

28

Goran Vujević

OI

zlato

Sidnej 2000

29

Nikola Grbić

OI

zlato

Sidnej 2000

30

Mirsad Elezović

EP

bronza

Beograd 1975

ŠAH

1

Svetozar Gligorić

ŠO

zlato

Dubrovnik 1950

2

Srećko Nedeljković – trener

ŠO

zlato

Dubrovnik 1950

3

Milan Matulović

ŠO

srebro

Tel Aviv 1964

4

Katarina Blagojević

ŠO

srebro

Split 1963

5

Verica Nedeljković

ŠO

srebro

Split 1963

6

Milunka Lazarević

ŠO

srebro

Split 1963

7

Dragoljub Velimirović

ŠO

srebro

Nica 1974

8

Božidar Đurašević

ŠO

srebro

Moskva 1956

9

Dragoljub Ćirić

ŠO

srebro

Lugano 1968

10

Borislav Ivkov

ŠO

srebro

Moskva 1956

11

Aleksandar Matanović

ŠO

srebro

Moskva 1956

12

Vladimir Sokolov – trener

ŠO

srebro

Varna 1962

13

Suzana Maksimović

ŠO

bronza

Solun 1988

14

Gordana Marković

ŠO

bronza

Solun 1988

15

Alisa Marić

ŠO

bronza

Solun 1988

16

Slavoljub Marjanović

ŠO

bronza

La Valeta 1980

17

Dušan Rajković – trener

ŠO

bronza

Solun 1988

18

Petar Popović

SP

srebro

Lucern 1989

19

Branko Damljanović

SP

srebro

Lucern 1989

20

Nataša Bojković

EP

srebro

Batumi 1999

21

Stefan Đurić

EP

srebro

Plovdiv 1983

22

Miodrag Todorčević

EP

srebro

Haifa 1989

23

Dragan Barlov

EP

srebro

Haifa 1989

24

Tomislav Rakić

EP

srebro

Baden-Beč 1957

25

Ljubomir Ljubojević

ŠO

srebro

Nica 1974

26

Slobodan Martinović – trener

SP

srebro

Lucern 1989

27

Ivan Marković – trener

EP

srebro

Batumi 1999

28

Mirjana Stamenković – trener

SP – ciklus

bronza

Beograd – Peking 1991

OSOBE SA INVALIDITETOM

1

Svetislav Dimitrijević

OI

zlato

Arhem 1980

2

Simo Kecman

OI

zlato

Njujork 1984

3

Željko Dereta

OI

zlato

Njujork 1984

4

Radomir Rakonjac

OI

zlato

Njujork 1984

5

Dragan Sremčević

OI

zlato

Seul 1988

6

Miroslav Jančić

OI

zlato

Seul 1988

7

Adam Kablar

OI

zlato

Seul 1988

8

Nada Vuksanović

OI

zlato

Barselona 1992

9

Ružica Aleksov

OI

zlato

Barselona 1992

10

Nenad Krišanović

OI

zlato

Barselona 1992

11

Zlatko Kesler

OI

zlato

Atlanta 1996

12

Zoltan Moldvai

OI

zlato

Njujork 1984

13

Vlastimir Golubović – trener

OI

zlato

Seul 1988

14

Pavle Sekulić – trener

OI

zlato

Njujork 1984

15

Velin Stanković – trener

OI

zlato

Atlanta 1996

16

Milan Todorović – trener

OI

zlato

Atlanta 1996

17

Predrag Križan – trener

OI

zlato

Njujork 1984

18

Milutin Stanković – trener

OI

zlato

Seul 1988

19

Slobodan Adžić

svetski rekord

Njujork 1984

20

Zoran Gajić

OI

bronza

Njujork 1984

21

Ilija Đurašinović

OI

bronza

Njujork 1984

22

Goran Kocić – trener

OI

bronza

Atina 2004

23

Jova Ilić

SP

zlato

Sent Etjen 1970

24

Jovo Cvetanovski

SP

zlato

Edinburg 1978

25

Robert Higl

SP

zlato

Linc 1963

26

Željko Čeliković

SP

srebro

Barselona 1999

27

Rifat Bajramović

SP

srebro

Linc 1963

28

Cvetislav Radulov

EP

zlato

London 1985

29

Tihomir Bogdanović

EP

zlato

Vejle 1989

30

Petar Vranjković

EP

zlato

Vejle 1989

31

Aleksandar Janda

EP

srebro

Helsinki 1995

32

Zoran Radukić

EP

srebro

Espo 2005

33

Vaso Spasojević – trener

EP

srebro

Helsinki 1995

34

Dragan Milošević

EP

bronza

Rim 1985

35

Milijanka Luković

EP

bronza

Cirih 1989

36

Saveta Bajin

OI

bronza

Arhem 1980

37

Nenad Bugarski

SP

bronza

Asen 1990

38

Dragoslav Đuričin

SP

bronza

Asen 1990

39

Borislava Perić

POI

srebro

Peking 2008

40

Milan Živić

EP

srebro

Sarajevo 1987

41

Predrag Obrenić

EP

srebro

Poznanj 1977

42

Zoran Matić

EP

bronza

Kranjska Gora 2007

43

Sevda Ivanović

EP

bronza

Poznanj 1977

44

Jovan Đukić – trener

OI

srebro

Peking 2008

45

Đorđe Bošnjaković – trener

SP

zlato

Montrou 2006

46

Srđan Ilić – trener

SP

bronza

Asen 1990

47

Dragoljub Joksimović

EP

zlato

Amsterdam 1980

48

Franjo Kesler – trener

POI

srebro

Peking 2008

49

Evald Gruber – trener

EP

zlato

Frankfurt 2001

50

Gorica Šoronda

EP

srebro

Barselona 1991

51

Zorica Popadić

EP

srebro

Kranjska Gora 2007

52

Bojan Ilić – trener

EP

zlato

Espo 2005-Finska

53

Jovica Brkić

SP

bronza

Asen 2006 –Holandija

ATLETIKA

1

Vera Ćasić-Nikolić

svetski rekord

London 1968

2

Franjo Mihalić

OI

srebro

Melburn 1956

3

Dmitar Marčeta – trener

SP

bronza

Barselona 1995

4

Vladimir Milić

EP

zlato

Milano 1982

5

Dragutin Topić

EP

zlato

Split 1990

6

Snežana Jolović

EP

zlato

Split 1990

7

Dragan Zdravković

EP

zlato

Budimpešta 1983

8

Miloš Srejović

EP

zlato

Prag 1978

9

Slobodan Branković

EP

zlato

Đenova 1992

10

Milija Jocović – trener

EP

zlato

Milano 1982

11

Ferenc Kamasi – trener

EP

zlato

Stokholm 1996

12

Danijel Korica – trener

EP

zlato

Đenova 1992

13

Mihajlo Švraka – trener

EP

zlato

Split 1990

14

Milan Spasojević – trener

EP

zlato

Prag 1978

15

Dragan Životić – trener

EP

zlato

Split 1990

16

Dragan Perić

EP

srebro

Pariz 1994

17

Nenad Stekić

EP

srebro

Prag 1978

18

Nikola Tomasović – trener

EP

srebro

Pariz 1994

19

Slavoljub Kuzmanović – trener

EP

srebro

Geteborg 2006

20

Josip Međimurec

EP

bronza

Beč 1970

21

Dragutin Štritof – trener

EP

bronza

Beč 1970

22

Jovo Lazarević

EP

bronza

Milano 1982

23

Olga Gere

EP

srebro

Beograd 1962

24

Ljiljana Petnjarić

EP

srebro

Prag 1967

25

Gizela Todorović

EP

srebro

Prag 1967

26

Nadežda Jančić

EP

srebro

Dortmund 1966

27

Jelisaveta Đanić – Mandarić

EP

srebro

Dortmund 1966

28

Biljana Petrović

EP

srebro

Split 1990

29

Predrag Petrović – trener

EP

srebro

Split 1990

30

Adam Ladik

EP

bronza

Beograd 1969

31

Lazar Ćirović – trener

EP

bronza

Beograd 1969

STONI TENIS

1

Ilija Lupulesku

OI

srebro

Seul 1988

2

Dušan Osmanagić – trener

OI

srebro

Seul 1988

3

Gordana Perkučin

OI

bronza

Seul 1988

4

Bela Sel – trener

OI

bronza

Seul 1988

5

Zoran Kalinić

SP

zlato

Tokio 1983

6

Milivoj Karakašević

SP

srebro

Kalkuta 1975

7

Todor Rakić – trener

SP

srebro

Dortmund 1989

8

Josip Gabrić

SP

bronza

Beč 1951

9

Ištvan Poljak

SP

bronza

Nju Delhi 1987

10

Lazar Kurteš – trener

EP

zlato

Bremen 2000

11

Marta Poljak

EP

bronza

Štutgart 1992

12

Bela Mesaroš

EP

bronza

Budimpešta 1982

13

Slobodan Grujić

EP

bronza

Kurmajer 2003

VESLANJE

1

Milorad Stanulov

OI

srebro

Moskva 1980

2

Zoran Pančić

OI

srebro

Moskva 1980

3

Srboljub Saratlić – trener

OI

srebro

Moskva 1980

4

Nebojša Ilić – trener

SP

zlato

Lucern 2001

5

Predrag Savić

SP

bronza

Bled 1966

6

Veselin Vučićević – trener

SP

bronza

Karapiro 1978

7

Saša Mimić

SP

srebro

Minhen 2007

8

Dejan Guslov – trener

SP

srebro

Minhen 2007

9

Jože Ropret – trener

SP

bronza

Bled 1966

10

Dušan Kovačević – trener

SP

bronza

Linc 2008

11

Nikola Stojić

SP

zlato

Beograd 1975

12

Đorđe Višacki

SP

srebro

Lucern 2001

DŽUDO

1

Slavko Obadov

OI

bronza

Montreal 1976

2

Jovica Jovanović – trener

SP

bronza

Osaka 2003

3

Marija Antunović

EP

srebro

Beč 1976

4

Mileva Smiljanić

EP

srebro

Minhen 1975

5

Slavko Bašić – trener

EP

srebro

Beč 1976

6

Jovan Pejčić

EP

bronza

Novi Sad 1986

7

Slavko Stanišić

EP

bronza

Novi Sad 1986

8

Ivan Todorov

EP

bronza

Novi Sad 1986

9

Jovan Živković

EP

bronza

Novi Sad 1986

10

Borivoje Cvejić

EP

bronza

Milano 1961

11

Srđan Matejić

EP

bronza

Novi Sad 1986

12

Dragan Kosić

EP

bronza

Helsinki 1978

13

Dmitar Šijan

EP

bronza

Beč 1959

14

Marica Vajnberger

EP

bronza

Pirmasen 1982

15

Milan Mijalković

EP

bronza

Lion 1975

16

Đorđe Čelić

EP

bronza

Novi Sad 1986

17

Miroslav Jočić

EP

bronza

Novi Sad 1986

18

Verona Nađ

EP

bronza

Madrid 1981

19

Jožef Detari

EP

bronza

Novi Sad 1986

20

Pavle Bajčetić

EP

bronza

Lion 1975

21

Vuk Rašović – trener

EP

bronza

Helsinki 1978

22

Slobodan Romanić – trener

EP

bronza

Madrid 1981

23

Dimitrios Konstantinidis – trener

EP

bronza

Pirmasen 1982

24

Miodrag Dimitrijević – trener

EP

bronza

Pariz 2001

25

Slavko Sikirić

EP

bronza

Novi Sad 1986

26

Momir Lučić

EP

bronza

Kiev 1976

27

Miomir Mrvaljević – trener

SP

zlato

Beograd 1989

28

Dano Pantić – trener

EP

srebro

Beograd 2007

29

Zoran Ćirković – trener

EP

bronza

Ostende 1997

30

Veselin Novaković – trener

EP

bronza

Beograd 2006

PLIVANJE

1

Matije Koprivica – trener

EP

zlato

Helsinki 2006

2

Vojislav Mijić

SP

bronza

Kapri, Napoli 1986

3

Petar Popović – trener

svetski rekord

Dablin 2003

TEKVONDO

1

Goran Petrović – trener

SP

bronza

Hong Kong 1997

2

Jovan Dedić – trener

SP

bronza

Manila 1995

3

Dragan Jović – trener

EP

zlato

Ajndhoven 1998

4

Zoran Prerad

SP

bronza

Atina 1995

5

Dubravka Boškov

EP

bronza

Helsinki 1996

6

Tanja Dobrić

EP

srebro

Helsinki 1996

7

Ljubiša Rakić

EP

srebro

Helsinki 1996

TENIS

1

Slobodan Živojinović

EP

zlato

Atina 1981

2

Radmilo Armenulić – trener

EP

zlato

Atina 1981

3

Jovan Lilić – trener

OI

bronza

Peking 2008

GIMNASTIKA

1

Tereza Kočiš

SP

srebro

Bazel 1950

2

Mirjana Vukas

EP

zlato

Pariz 1963

3

Pavle Opavski – trener

EP

zlato

Pariz 1963

PREMINULI NOSIOCI NACIONALNIH PRIZNANJA

1

Novak Roganović (pokojni)

OI

zlato

Rim 1960

2

Rajko Mitić (pokojni)

OI

srebro

London 1948

3

Ivan Gubijan (pokojni)

OI

srebro

London 1948

4

Nikola Karaklajić (pokojni)

ŠO

srebro

Moskva 1956

5

Svetozar Mihailović – trener (pokojni)

OI

bronza

Moskva 1980

6

Žarko Petrović (pokojni)

OI

bronza

Atlanta 1996

7

Božidar Antić (pokojni)

EP

srebro

Italija 1968

8

Aleksandar Marinković – trener (pokojni)

EP

srebro

Prag 1978

9

Dragan Ciganović (pokojni)

EP

bronza

Novi Sad 1986

10

Miloš Grbić (pokojni)

EP

bronza

Beograd 1975

11

Stojan Stojaković (pokojni)

EP

bronza

Amsterdam 1960

12

Milun Marović (pokojni)

SP

srebro

San Huan 1974

13

Miodrag Jovanović (pokojni)

OI

srebro

London 1948

14

Dragoljub Milenković (pokojni)

SP

srebro

Moskva 1958

15

Miloš Marković

SP

bronza

Beograd 1973

16

Vlaho Orlić – trener

SP

bronza

Montreal 1968

17

Borivoj Vukov

SP

zlato

Helsinborg 1963

18

Natalija Luković

EP

bronza

Pariz 1951

19

Anđa Pap Marojević

EP

bronza

Poznanj 1977

20

Jovan Dragosavac – trener

EP

srebro

Beograd 1962

21

Mladen Mastela

EP

srebro

Beč 1959

22

Stjepan Bobek

OI

srebro

London 1948

Legenda
- prva kolona – redni broj po sportu nosioca nacionalnog priznanja;
- druga kolona – ime i prezime nosioca nacionalnog priznanja;
- treća kolona – takmičenje na kojem je ostvaren rezultat
- četvrta kolona – medalja osvojena na takmičenju
- peta kolona – mesto i vreme kada je takmičenje održano

Leave a Reply